• Dzień Bez Plecaka

• Twórczość, pomysłowość, kreatywność uczniowska podczas Dnia Bez Plecaka sprawiła, że ten dzień spędzony w szkole pozostanie na długo w naszej pamięci. Zapraszamy na fotorelację: Dzień Bez Plecaka

•  Zobacz galerię Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to piękna pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach.  Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat.

W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. Niestety pandemia nie pozwoliła na to przez dwa lata.

W tym roku nareszcie spotkaliśmy się na sali. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy  Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza, ale przede wszystkim świetną zabawą. Jednym z ważniejszych punktów było wręczenie nagród jakim są Benki, czyli tak zwane Oskary szkolne. Wszyscy uczniowie byli przebrani w kolorowe stroje i dzięki temu cała szkoła była wesoła i kolorowa.

Było wiele radości i zabawy. Wręczyliśmy też  klasie,  która miała  najlepszą frekwencję przechodni puchar, czyli miotłę antywagarowicza, która ma wymiatać wagarowiczów z klasy. W tym roku przypadła ona klasie VIII A, wielkie brawa dla nich.

Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwał Samorząd Uczniowski, Koło Wolontariatu z opiekunkami: p. Jolantą Olejnik i  p. Joanną Mrozik.

• Lekcja gry w szachy

• Dzięki uprzejmości Pana Ryszarda Janczukowicza w naszej szkole królowała gra w szachy. Pod okiem naszego gościa uczniowie kl. 1, 2 i 4 poznawali tajniki gry w szachy, rozegrali partie szachowe. Celem lekcji pokazowej było rozpropagowanie idei szkolnego turnieju szachowego. Zapraszamy na fotorelacje: zdjecia

Kawałek Łukasz

• projekt "Być jak Ignacy"

• Witamy wszystkich serdecznie. Ogłaszamy, że działamy i realizujemy zadania projektu „Być jak Ignacy", być jak Ignacy Łukasiewicz. Do tej pory konstruowaliśmy kompas, maszyny proste, maszyny latające. Byliśmy też na wycieczce, poznawaliśmy tajemnice mózgu i inne tajniki nauki. Przed nami jeszcze dwa moduły. Trzymajcie kciuki za nasze wyniki!