• „Myślę, więc segreguję”

•       16 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Odpadach Komunalnych „Myślę, więc segreguję”. Reprezentowali nas:

w kategorii klasa III-IV: Julia Hyjek, Otylia Lesicka, Marcelina Szrajda, Luiza Blonkowska,

w kategorii klasa V-VI: Marcin Kempisty, Ksawery Hübner, Lena Cimochowska,

w kategorii klasa VII-VIII: Zuzanna Kochańska, Maciej Gąsior, Bartłomiej Szrajda.

Otylia Lesicka zajęła III miejsce, a Marcelina Szrajda, Luiza Blonkowska oraz Zuzanna Kochańska wywalczyły wyróżnienia. Jesteśmy z Was dumni i GRATULUJEMY! Fotorelacja

Kochańska Ewa

• Projekt "Wiem co jem"

• Uczniowie klasy 7 zaprosili młodsze klasy na podsumowanie projektu „Wiem co jem”. Przekazali im wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania, pokazali ile cukru mieści się w słodkich napojach, jak kaloryczne są słodycze oraz jak niebezpieczne dla naszego organizmu jest spożycie soli w nadmiarze. Zwrócili również uwagę na spożywanie zdrowej żywności: warzyw, owoców oraz picie wody mineralnej. Nie zabrakło quizu na podsumowanie zdobytej wiedzy. Pokaz zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki. Fotorelacja

Gradek Katarzyna

• Diecezjalny Konkurs Biblijny

• 13 maja troje uczniów naszej szkoły brało udział w finale Diecezjalnego Konkursu Biblijnego, który odbył się w Collegium Salesianum w Bydgoszczy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Fotorelacja.

• XVII Gminny Konkurs Historyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

• 26 kwietnia w naszej szkole odbył się XVII Gminny Konkurs Historyczny „MOJA MAŁA OJCZYZNA”. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy – SP nr 1 z Koronowa, SP nr 2 z Koronowa, Buszkowa, Sitowca, Wierzchucina Królewskiego, Wtelna i Witoldowa. Uczniowie podczas konkursu wykazali się ogromną widzą z zakresu lokalnej historii. Konkurencje były związane m.in. z 655. rocznicą otrzymania przez Koronowo praw miejskich, historią Batalionu Obrony Narodowej, miejscami pamięci oraz zabytkami naszej gminy. Po zaciętej i wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców: I miejsce – Szkoła Podstawowa we Wtelnie, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz okolicznościowe medale.

Karbasz Ewa

• Krasnale - twórczo działają

• Zajęcia rozwijające kreatywność to w dużym skrócie zadania, których nadrzędnym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. W oddziale przedszkolnym w grupie „Krasnali” dzieci twórczo działały, swoje umiejętności rozwijały. Fotorelacja.

Jung Marzenna