• KONKURS

Serdecznie zapraszamy do udziału w

XVIII Gminnym Konkursie Historycznym MOJA MAŁA OJCZYZNA

w 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej

rok szkolny 2023/2024

Konkurs historyczny, odbędzie się dnia 22 kwietnia 2024r. (poniedziałek) o godz. 9.00.

Cele konkursu:

• upowszechnienie wiedzy z zakresu historii lokalnej,
          • zainteresowanie uczniów zabytkami, miejscami pamięci oraz postaciami zasłużonymi dla lokalnej społeczności,
          • wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej, narodowej i regionalnej,
          • zachęcenie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań.

Uczestnicy: w konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych z gminy Koronowo.

Zakres tematyczny:

• najważniejsze wydarzenia z historii gminy Koronowo,
          • ciekawe miejsca i zabytki w gminie Koronowo,
          • pomniki i miejsca pamięci,
          • postacie zasłużone dla lokalnej społeczności,
          • dodatkowe materiały dotyczące BON "Koronowo" przekazano w kopercie.

Dla uczestników konkursu przygotowaliśmy zbiór wiadomości, na podstawie których ułożone zostały pytania oraz zadania konkursowe.

- Materiał 1 - Ciekawe miejsca i zabytki, osoby oraz kalendarium gminy Koronowo

- Materiał 2 - Wybrane pomniki i Miejsca Pamięci Narodowej

Sprawy organizacyjne: Prosimy o wypełnienie i przesłanie do organizatora konkursu formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1) do dnia 8 kwietnia 2024r. Zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2) prosimy dostarczyć do organizatorów w dniu konkursu.