• Bezpieczna droga do szkoły

• Nowa galeria Bezpieczna droga do szkoły została dodana do albumu fotograficznego.

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły”.

Otylia już wie, jak opatrzyć ranę. Gabryś także umie udzielić pierwszej pomocy. Uciskanie klatki piersiowej w przypadku zatrzymania krążenia to już dla dzieci spore wyzwanie. Chodzi jednak o to, by w najmłodszych zaszczepić instynkt pomagania. Okazją ku temu była akcja pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa - bezpieczna droga do szkoły” zorganizowana w dniu 22 września 2022r. w Myślęcinku przez bydgoskie służby mundurowe. W tym dniu uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły mogli m.in. dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy, poznać pracę psa tropiącego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Panie z Ośrodka Profilaktyki Uzależnień opowiedziały naszym uczniom o bezpiecznych zachowaniach w sieci internetowej oraz o tym, że zawsze mogą porozmawiać w szkole z psychologiem lub pedagogiem o złych i dobrych emocjach. Dzieci oprócz pogadanek, które odbywały się w plenerze (pod namiotami) miały możliwość zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu: Straży Pożarnej, Policji, Żandarmerii Wojskowej. Organizatorzy podarowali dzieciom pluszaki, odblaski oraz książeczki edukacyjne. Takie akcje profilaktyczne znakomicie działają na wyobraźnię najmłodszych. Najlepiej jednak dzieci uczą się obserwując zachowania dorosłych. Dlatego tak ważne, abyśmy na drodze i nie tylko byli dla nich najlepszymi nauczycielami.

Pieszak Dorota

• Sukcesy Szkółki Wędkarskiej

• Dnia 3 września br. drużyna reprezentująca naszą szkołę i szkółkę wędkarską zajęła I miejsce w Turnieju Młodzieżowych Szkółek Wędkarskich Okręgu PZW w Bydgoszczy. Na jeziorze Plątnowo k/Solca Kujawskiego udane branie mieli:

• Szymon Gonerski,
            • Hubert Muzolf,
            • Mikołaj Urbański.

Startował również Bartłomiej Szrajda, który zajął IV miejsce indywidulnie. Zawodnikom oraz ich opiekunowi Dariuszowi Malickiemu życzymy pełnych łowisk, dobrej pogody i kolejnych zwycięstw.