• Spektakl ekologiczny

          • Wszyscy kochamy słońce, wodę i ciepłe dni spędzone pod namiotem czy nad morzem. Nic dziwnego, kojarzy nam się to z wakacjami. Szczególnie dzieciom. Okazuje się jednak, że o ile Słońca i ciepła będziemy doświadczać coraz częściej, o tyle z wodą może być różnie. Bo albo może jej być za mało, albo gdy jeszcze jest, zarośnie algami lub zakwitnie sinicami jak nasz ukochany Bałtyk. Fajnie byłoby, gdybyśmy w czasie wakacyjnej kąpieli się w czystym jeziorze i ścigali się wyłącznie z małymi, uciekającymi na wszystkie strony rybkami, a nie z dryfującymi śmieciami i butelkami po napojach. Nie są to na szczęście zmartwienia dzieci, ale musimy też pamiętać, że to te dzieci przejmą od nas kiedyś świat w takim stanie, w jakim go im zostawimy i zrobią z nim to, czego ich nauczymy. Dlatego, 24 października 2022r. dzieci z klas 1-3, obejrzały spektaklu teatralny zorganizowany przez TEATR ARTENS-WROCŁAW pt. „MAŁA, ZIELONA PLANETA”. Dzieci przyswoiły podstawową wiedzę, która pomoże im kiedyś zachować naszą ojczyznę w jak najpiękniejszym stanie. A do tego czerpały ją w sposób zabawny i poznały prace aktorów. Były bardzo zadowolone i rozbawione wróciły do szkoły.

            Jolanta Olejnik

          • Piknik "Uczta ziemniaczana"

          • Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji: Piknik "Uczta ziemniaczana" 

              Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas 0-3. W słoneczny październikowy piątek, uczniowie zorganizowali Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło duże ognisko, nad którym piecze pełnili państwo Ziętak. Zajęcia zorganizowane na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do aktywnego, zdrowego spędzenia czasu, integracji i dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Nie bez znaczenia pozostał fakt, że większość dzieci po raz pierwszy jadła ziemniaki pieczone w popiele, które smakowały, jak „potrawy z najlepszej kuchni”. Dzieci odgadywały zagadki o jesieni oraz dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak i jakie potrawy się robi z ziemniaków. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa w wykopki, podczas której dzieci musiały znaleźć jak najwięcej ziemniaków zakopanych w piasku. Była też zabaw „Gorący ziemniak”, konkurs ziemniak na łyżce do mety i wiele innych. Humory dopisywały, a relaks na świeżym powietrzu był doskonałą odskocznią od szkolnej codzienności. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.

                   Kiedy dzieci z klas 0-2 rozeszły się do domów, to do szkoły, a bliżej do swojej klasy wprowadziły się trzecioklasiści. Za łóżka posłużyły im materace, które wykorzystują na zajęciach wychowania fizycznego, a za kołdrę zwykłe śpiwory. Jednak do spania było daleko. Najpierw dzięki rodzicom dzieci zjadły wytworną kolację a potem ruszyły na bieg patrolowy. Chociaż już dawno zapadł zmrok, nikt z trzecioklasistów się nie bał. Szukali i rozwiązywali zagadki według dostarczonych informacji przez aplikację. Zabawy było dużo. Wszyscy cali, zdrowi i w świetnych humorach wrócili do noclegowni, czyli do szkoły. Na miejscu nie zabrakło lektury do snu, którą w fantastyczny sposób przeczytała dzieciom pani Hania. Kiedy uczniowie klasy 3 rano otworzyli oczy, zapytały czy biwak może potrwać do niedzieli. To znaczy, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył dużo cudownych wrażeń. Ten jesienny  wieczór  pachnący pieczonym ziemniakiem i noc na długo pozostaną w naszej pamięci.

            Olejnik Jolanta

            Gorące podziękowania kierujemy do rodziców z klasy III, którzy  przygotowali rarytasy z ziemniaków i ugościli nas wspaniałą kolacją.

          • Spektakl ekologiczny

          • Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w przedstawieniu,  które zawierało zarówno elementy dobrego humoru jak również treści edukacyjne. W akcję spektaklu wplecione były treści ekologiczne. Przedstawienie promowało szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za wspólne dobro i świadomość wpływu na otaczające środowisko.

          • Laboratoria przyszłości

          • W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” zakupiliśmy pomoce dydaktyczne, dzięki którym uczniowie zapoznają się z pojęciem ułamka zwykłego poprzez wizualny i dotykowy sposób nauczania ułamków i zależności między nimi.

          • Mistrz Tabliczki Mnożenia

          • Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wyłoniliśmy Klasowych Mistrzów. Z każdej klasy zostały wyłonione osoby, które najlepiej i najszybciej wykonały zadania z zakresu tabliczki mnożenia. Wyniki:

            Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy 4 – Marcelina Szrajda

            Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy 5 – Malwina Skrzypińska

            Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy 6 – Kulczyk Oskar

            Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy 7 – Kochańska Zuzanna

            Mistrz Tabliczki Mnożenia klasy 8 – Czarnecka Klaudia.

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczyciele matematyki

          • Pomagamy

          • Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję charytatywną zbierania kasztanów dla chorego Nikosia, który od lat cierpi na znaczną wiotkość stawów i autyzm. Dochód ze zbiórki kasztanów rodzice chłopca przeznaczają na bardzo drogą terapię i rehabilitację.

            Pieszak Dorota

          • Pomagamy

          • We wtorek 25 października br. odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony jest na Terapię Genową dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa. Przekazaliśmy: 105kg baterii, 1165kg książek. Stan skarbonki Zosi zwiększył się o 327 złotych! W imieniu organizatorów zbiórki dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc i zachęcamy do dalszego wsparcia.

          • DEN - 14.10.22

          • "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić,
            że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”
            ALBERT EINSTEIN

            W czwartek 13 października 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły Podstawowej, głos zabrał pan dyrektor Piotr Bakalarski, który powitał wszystkich zaproszonych gości. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 3. Młodzi artyści poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela. Nie zabrakło też układu tanecznego. Następnie głos zabrali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce okazywane podczas pracy z dziećmi i wręczyli kwiaty jak zawsze czerwone róże. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia  i  przyznania nagród Dyrektora dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

            Jolanta Olejnik

        • Talenciaki
          • Talenciaki

          • Z inicjatywy Rady Rodziców nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie TALENCIAKI (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo). Kupony TALENCIAKI można przekazać Szkole Podstawowej im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim zanosząc do sekretariatu. Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

            LINK: https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500017135