• Dzień babci i dziadka

• 27 stycznia klasy 0-3 gościły w szkole swoich kochanych dziadków. Przygotowały dla nich upominek w postaci koncertu życzeń. Dziadkowie oczywiście jak zawsze dopisali i bawili się ze swoimi wnuczętami.

Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka

• Ciekawa godzina wychowawcza

• Pytanie „Jak odpoczywać i bawić się w ferie zimowe?” było inspiracją do rozmowy z uczniami klasy 5 na godzinie wychowawczej. Wychowawca zaproponował uczniom idealny sposób na spędzanie czasu w miłej atmosferze – gry planszowe. Oprócz tego, że gry planszowe są źródłem dobrej zabawy oraz umożliwiają spędzanie czasu wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi są również wspaniałym treningiem dla mózgu, rozwijają zdrową rywalizację i umiejętność współpracy.

Kawałek Łukasz

• Bal karnawałowy

• W poniedziałek 23 stycznia 2023 roku w klasach 1 i 2 naszej szkoły odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w piękne sale balowe. Dzieci przebrane w kolorowe stroje bawiły się przy dźwiękach muzyki. Można było spotkać: wojowniczkę, baletnicę, księżniczki, policjanta, Harrego Pottera i wiele innych ciekawych postaci. Każde dziecko zaprezentowało swój strój przed wszystkimi uczestnikami. Nauczyciele urozmaicali bal konkursami i zabawami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy spędziliśmy miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu. Link do galerii:  Bal karnawałowy

Pieszak Dorota, Dróżdż Joanna

• Pogadanka z przedstawicielami Policji

• nt. "Bezpieczne zabawy na śniegu 2023"

Dnia 13 stycznia 2023 r. w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 z przedstawicielami policji i służby więziennej w ramach akcji "Bezpieczne ferie zimowe". Pracownicy Komisariatu Policji w Koronowie p. Sandra Mindak oraz p. Natalia Borowiec opowiedziały o bezpiecznych zachowaniach podczas zabaw zimowych. Wyjaśniły dlaczego nie można ślizgać się w miejscach niestrzeżonych oraz pokazały jak ratować osobę tonącą. Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Koronowie p. A. Bargieł na podstawie prezentacji multimedialnej opowiedział o pracy w służbie więziennej. Goście zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Joanna Mrozik