• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy w tym roku z rozmachem. Klasa 7 przygotowała zabawy i konkursy. Eksperci egzaminowali i rozdawali certyfikaty. Kulminacyjnym momentem było wyłonienie Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia. Po wykonaniu przez Klasowych Mistrzów zadań pisemnych i ustnych, najlepsza okazała się Martyna Gąsior z klasy 8. Gratulacje! Fotorelacja.

Szymańska Sabina

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzieci z klasy 1 hucznie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Uczestniczyły w konkursach i wycinankach, rozwiązywały zadania. Oczywiście nie zabrakło bajki z udziałem naszego kochanego „Uszatka”🐻            Fotorelacja

• Dzień tolarancji

• Każdy inny - wszyscy równi. 16 listopada br. uczniowie z klasy 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach, które zorganizowane zostały z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Dzieci obejrzały film, słuchały piosenek o tolerancji. Aktywnie pracowały w grupach układając puzzle i wykonując piękne plakaty. Dużo ważnych informacji zapamiętały, co oznacza tolerancja zrozumiały. Fotorelacja

Dróżdż Joanna

• Telefony zaufania

• Publikujemy telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.  ** MEN **

• Dyskoteka

• Dziękujemy panu Witoldowi Westfal za oprawę muzyczną dyskoteki. Świetnie w rytm piosenek, puszczanych przez Pana, się bawiliśmy – ścian nie podpieraliśmy tylko tańczyliśmy. Fotorelacja

Cejko Violeta

• Halloween - biedronki

• Dnia 31 października br. grupa „Biedronek” obchodziła niezwykły dzień, a mianowicie „Halloween”. Przedszkolaki poznawali tradycję, historię oraz zwyczaje związane z tym świętem. Wszyscy świetnie się bawili i uczestniczyli w wielu zabawach i konkursach. Fotorelacja.

Mrozik Joanna

• Wycieczka do kina

• 7 listopada br. uczniowie klas 2-4 uczestniczyli w wycieczce do kina na film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Film inspirowany jest książką Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Historia przedstawiona w filmie została uwspółcześniona. Film opowiada o losach chorej na serce dziewczynki. Pies Lampo, lubiący podróże pociągiem, nazwany przez internautów PKPies, wnosi do jej życia wiele szczęścia, radości.

• EDUKACYJNE WARSZTATY ŻYWIENIOWE

• Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w warsztatach żywieniowych prowadzonych przez panią dietetyk. Podczas prezentacji został omówiony wpływ odżywiania na zdrowie, wygląd i samopoczucie. Pani dietetyk zachęcała do tego, by wcielić w życie choćby kilka wskazówek omówionych podczas spotkania i zmienić sposób myślenia o jedzeniu. Uczniowie przekonali się o tym, że jedzenie powinno być zdrowe, a pożywne posiłki mogą być kolorowe, smaczne i radosne. Fotorelacja.

Cejko Violetta

• Nie wyrzucaj jak leci - segreguj śmieci

• Na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty z cyklu „Nie wyrzucaj jak leci - segreguj śmieci", prowadzone przez panie z Urzędu Miasta i Gminy Koronowo. Podczas spotkania uczniowie przekonali się, że segregacja śmieci pomaga chronić środowisko. Wiele odpadów zostaje powtórnie przetworzonych - powstają z nich na przykład szklane opakowania, papier gazetowy, tektura, materiały budowlane. Dzięki temu mniej marnujemy, a więcej oszczędzamy, odzyskujemy surowce wtórne. Na zakończenie warsztatów prowadzące zadawały pytania sprawdzające wiedze naszych uczniów. Każda poprawna odpowiedź została nagrodzona upominkiem. Fotorelacja.

Cejko Violetta

• Święto Dyni

• Uczniowie oddziału przedszkolnego grupa „Krasnali” oraz klasa 1 uczestniczyli w zajęciach podczas, których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły dynie i w miarę możliwości ubrali się na kolor pomarańczowy. „Święto Dyni” pozwoliło poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacić wiedzę na ich temat. Uczniowie wzięli udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy. Fotorelacja.

• Bal Wszystkich Świętych

• "Wszyscy święci balują w niebie...", tak jak my na Balu Wszystkich Świętych. W barwnym korowodzie przeszliśmy przez Bramę do nieba, żeby zaprezentować się na pokazie mody świętych i błogosławionych. Spośród których jury wybrało Miss i Mistera. Było wspólne śpiewanie i tańce. Podczas balu ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego "Mój ulubiony święty". Fotorelacja.

• Pamiętamy

• Klasa 1 zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się do akcji i przynieśli znicze. Fotorelacja.