Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja.

Od roku szkolnego 2023/2024 zakładamy naszym uczniom mLegitymacje.

wszelkich informacji udziela wicedyr. Cejko Violetta

mLegitymacja to elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej, czyli legitymacja w smartfonie. Wszystko dzięki aplikacji mObywatel, którą trzeba będzie ściągnąć na telefon (z systemem Android – co najmniej 6.0).

Dzięki mLegitymacji uczeń może potwierdzić swoją tożsamość i przynależność do szkoły, a także skorzystać z przysługujących mu ulg i zwolnień z opłat. To bezpłatne, bezpieczne i nowoczesne narzędzie cenione jest zarówno przez uczniów, jak i rodziców.

Czym dokładnie jest mLegitymacja?  mLegitymacja, to część aplikacji mObywatel.

Co z niej wyczytamy?  Przede wszystkim wiek ucznia, informację o tym czy legitymacja jest ważna, a ponadto dane, które można znaleźć na tradycyjnych legitymacjach: imię i nazwisko ucznia; numer legitymacji; datę wydania; termin ważności; status użytkownika (uczeń); datę urodzenia; PESEL; nazwę i adres szkoły.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
        2. Złożyć wniosek do szkoły o wydanie mLegitymacji (LINK do: załącznika - wniosek).
        3. Dołączyć do wniosku zdjęcie legitymacyjne ucznia w:
        • formie tradycyjnej, papierowej (zdjęcie podpisane na odwrocie) lub
        • formie elektronicznej - scan - (rozszerzenie jpg, jpeg) przesłać do zatwierdzenia przez e-dziennik (LINK: instrukcja

Bezpłatny generator zdjęć do mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji (LINK: do generatora zdjęć)

Następnie należy:

1. Pobrać na telefon aplikację mObywatel, potwierdzić zapoznanie się z regulaminem.
        2. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić aplikacje mObywatel na urządzeniu (LINK: instrukcja).

mLegitymacja jest unieważniana w trakcie roku szkolnego:

• na wniosek rodziców ucznia, w szczególności w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna;
        • z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej, bądź przejścia ucznia do innej szkoły