• *

• Drodzy Rodzice!!! Tolerancja przyjazdu autobusu ± 5 min.

Uczniowie proszeni są o punktualność.

• Dnia Języka Angielskiego

• Czy nauka języka angielskiego może być zabawna? Na to pytanie odpowiedzieliśmy 22 czerwca - podczas obchodów Dnia Języka Angielskiego w szkole. Uczniowie klas 4 - 8 uczestniczyli w konkursie „What do you know about Great Britain?” W zmaganiach konkursowych uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności językowe oraz znajomość historii i kultury Wielkiej Brytanii. W obchody Dnia Języka Angielskiego zaangażowali się także młodsi uczniowie którzy przygotowali oprawę muzyczną. Klasy od 0 do 3 od wielu tygodni przygotowywały piosenki w języku angielskim, które uatrakcyjniły ten dzień. Można było pośpiewać, posłuchać muzyki, obejrzeć krótkie scenki językowe oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Wielkiej Brytanii. Fotorelacja

Kraska Alina

• Dzień ekologii

• 19.06.2023r. w ramach obchodów Dnia Ekologii uczniowie klas 4-8 tworzyli kalendarze na nowy rok szkolny, ale zaznaczali w nich tylko te dni, które zamierzają poświęcić na pracę na rzecz ochrony środowiska i przyrody oraz wszystkie dni związane z ekologią. Fotorelacja

Kochańska Ewa

• Projekt katechetyczny

• Od października 2022r. do maja 2023r. uczniowie klasy 4 i 6 brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem". W ramach projektu wykonali 14 zadań nawiązujących do różnych okresów roku liturgicznego. W tym czasie wiele się nauczyli, a swoją wiedzą i wytworami swojej pracy dzielili się z uczniami z 355 szkół z całej Polski. Fotorelacje

Belińska-Gąsior patrycja

• Akademia Lubella

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 6-8 wzięli udział w projekcie „Akademia Lubella”. Celem projektu była edukacja uczniów na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Projekt uczył nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania potraw i wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. W trakcie realizacji zajęć projektowych dzieci m.in.:

• rozwiązywały test „Szkoła zdrowego stylu życia” – sprawdziły swoją wiedzę, czego potrzebują, by żyć zdrowo,
            • komponowały własne przepisy,
            • wymyślały nowe teksty do piosenek z czołówki list przebojów lub wiersze, które pozwoliły na zapamiętanie 5 najważniejszych zasad utrzymania zdrowia,
            • tworzyły „mapę” okolicznych jadłodzielni,
            • wybrały się do wirtualnego sklepu, aby dokonać odpowiedniego wyboru produktów do wykonania dań.

Kochańska Ewa

• Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje

• Wakacje to cudowny, wyczekiwany odpoczynek. Zgłosiliśmy więc uczniów do udziału w zajęciach profilaktycznych w ramach programu „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” zorganizowanych przez Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy oraz Straż Miejską. Do akcji włączyły się różnorodne służby mundurowe, które poza pokazami sprzętu i swojego wyposażenia zwracały uwagę na zagrożenia. Dzieciom została przybliżona praca m.in. policji, straży miejskiej, straży granicznej Największy zachwyt wśród dzieci wzbudziły psy policyjne. Następnie całą grupą udaliśmy się do „Miasta Przygód - Wesołego miasteczka” bezpiecznie poszaleć na karuzelach, zjeżdżalniach. Głodni i jeszcze z groszem przy duszy poszliśmy kupić pamiątki i zjeść pyszne frytki i lody. Z pełnymi brzuszkami, z pustymi portfelami, ale uśmiechnięci ruszyliśmy do Wierzchucina Królewskiego, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Fotorelacja

Dróżdż Joanna

• Klasowy Konkurs Recytatorski

• Dnia 14 czerwca, wszystkie obecne tego dnia dzieci z klasy 0A wzięły udział w konkursie. Dzieci z entuzjazmem podjęły wyzwanie propozycji udziału w konkursie recytatorskim. Przygotowania trwały długo i były intensywne. Przez kolejne dni przedszkolaki odkrywali swoje ukryte umiejętności. Tego dnia elegancko ubrane, podekscytowane, nie mogły doczekać się występu. Niewielka trema towarzysząca dzieciom nie spowodowała rezygnacji z udziału w konkursie, a wręcz motywowała je do jak najlepszej prezentacji. Każdy występ nagradzany był oklaskami. „Krasnalki” recytowały wiersze znanych wieszczy: Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry. Po zakończeniu wszystkich prezentacji komisja w składzie: p. Hanna Dunisławska i p. Alina Kraska podsumowała wyniki. Rozpoczynając prezentację wyników, panie podziękowały wszystkim dzieciom za piękne występy i nagrodziły je brawami dodając, że każdy kto wziął udział w konkursie już jest zwycięzcą. Pani Hanna dzieląc się refleksją powiedziała, że słuchając prezentowanych przez przedszkolaków wierszy mogła wrócić do lat swojego dzieciństwa, kiedy sama niejednokrotnie czytała prezentowane przez dzieci wiersze.

W konkursie wyłoniono trzy pierwsze miejsca: I – Miłosz Kulczyk, II – Hubert Bielawski, III – Marta Westfal oraz trzy wyróżnienia, które otrzymali: Pola Brycka, Łucja Suś i Marcelina Szmyt.

Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowanie dzieci do konkursu, a także dzieciom za podjęcie wyzwania. Pierwszy krok zrobiony, następne łatwiej będzie stawiać. Gratulacje!  Fotorelacja.

Jung Marzenna

• MAMA I TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

• W poniedziałek 12 czerwca w klasie 2 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci śpiewały piosenki, rozmawiały o rodzicach a także przygotowały dla nich prezenty i słodkie desery. Po części artystycznej nastąpił moment, na który dzieci bardzo czekały - zabawy z rodzicami. Mamusie wiązały krawaty, tatusiowie czesali swoje córki, wraz z synami zakładali pościel na kołdrę. Śmiechu było co nie miara. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Fotorelacja.

Pieszak Dorota