• DOSTĘPNOŚĆ SZKOLNEJ STRONY INTERNETOWEJ

Szkoła Podstawowa im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: zswierzchucin.edupage.org.

Data publikacji strony internetowej: 2011-03-21

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-07-30

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

-    Nie wszystkie pliki PDF, DOC są dostępne cyfrowo (skany, dokumenty bez właściwie zaznaczonej logicznej struktury).

-    Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

-    Nie wszystkie zdjęcia posiadają opis alternatywny (mają charakter promocji osiągnięć uczniów naszej placówki). Niektóre grafiki zostały użyte jedynie jako dekoracje, nie niosące znaczenia.

-    Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników.

-    Nie jest stosowany znacznik lang (z uwagi na ograniczenia systemowe w serwisie).

Wyłączenia

Niektóre pliki na stronie są niedostępne m.in. dlatego, że opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, pochodzą z różnych źródeł, posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2020-04-6

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-07-30

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Violetta Cejko.

E-mail: violetta.cejko@koronowo.edu.pl

Telefon: 664-327-384

Każdy ma prawo:

-    zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

-    zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

-    wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

-    dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

-    wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

-    wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Za niedotrzymanie tych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę drogą elektroniczną na adres e-mail: wierzchucin@koronowo.edu.pl

Ułatwienia

Na stronie internetowej można używać podstawowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Inne informacje i oświadczenia

Podjęto starania, by treści zamieszczone na stronie internetowej szkoły były dostosowane do wymagań w zakresie dostępności cyfrowej i aktualnie trwają prace nad usuwaniem wszelkich barier z tym związanych.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Szkoła Podstawowa im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w  Wierzchucinie Królewskim

adres: 86-017 Wierzchucin Królewski 35

Dojście piesze do budynku jest wydzielone chodnikiem, sąsiaduje z parkingiem szkoły.
          Parking nie posiada wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Do szkoły można dostać się przez furtkę parkingu, do wejścia głównego budynku przez furtkę główną szkoły.
          Do drzwi głównych szkoły oraz wejścia od strony parkingu nie ma schodów. Wejście do budynku odbywa się z ograniczoną kontrolą dostępu. Drzwi otwierają się ręcznie, ich szerokość umożliwia wjechanie osób na wózku. Za głównymi drzwiami wejściowymi w holu, po prawej stronie, mieści się korytarz na którym znajdują się schody prowadzące na 1 piętro, na którym mieści się pokój nauczycielski oraz sekretariat i gabinet dyrektora znajdują się tam również cztery sale lekcyjne. Dostęp do pomieszczeń na poziomie 1 wyłącznie schodami stałymi, bez oznaczeń dotykowych na stopniach i podłodze. W budynku nie ma windy, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
          Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, po wejściu głównymi drzwiami na holu w lewo. Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.